T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından düzenlenen bu yıl 10’uncusu gerçekleşecek olan Uluslararası İpekyolu Film Festivali Seçkisi; Ulusal  kategoride Belgesel, Animasyon, Kısa Film Finalistleri, Uluslararası kategoride  ise Afganistan, Azerbaycan, Çin, Hindistan, Irak, İran, İtalya, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Pakistan, Suriye, Türkiye ve Yunanistan filmlerinden  oluşan bir seçki ile izleyiciyle buluşacak. Film gösterimleri 10-11-12 Aralık’ta gerçekleşecektir.

Festivalin Özel Gösterimleri; 10 Aralık’ta 18.00’da  ‘Acı Tatlı Belgeseli’ ile başlayacak olup filmin ardından konuşmacı olarak Sevim Ünal, Alphan Taşkıran ve Eylem Kaftan yer alacaktır. Aynı gün saat 20.00’da “Tevfik İsmailov Belgeseli” gösterilecek olup ardından söyleşi yapılacaktır.

11 Aralık’ta saat 17.00’da “Bir Ustanın Ardından; Şafak Tavkul. Neden? “ filmi gösterilecek konuşmacı olarak Çiğdem Tavkul katılacaktır. Son özel gösterim ise 11 Aralık’ta 18.00’da Erden Kıral’ın “Vicdan” filmi ile son bulacak ve sonrasında söyleşi yapılacaktır.

Tüm film gösterimleri ve etkinlikler Beyoğlu Atlas Sinemasında ücretsiz olarak takip edilebilecektir.