BENİM ESERİM-2

 

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü

katkılarıyla

 “Telif Hakları” konulu senaryo yarışmasının ikincisini düzenliyor.

 

 

 

Kurucu üyeleri arasında Metin Erksan, Ö. Lütfi Akad, Halit Refiğ gibi geçmiş dönemin önemli isimlerinin bulunduğu SETEM, 17 yıldır ülkemizde sinema alanında Telif Hakları konusunda faaliyette bulunuyor. Yurt dışı meslek birlikleriyle imzaladığı ikili anlaşmalar çerçevesinde yurt dışında gösterilen filmlerin teliflerini sinema alanında ilk telif olarak Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan’a ödedi.

 

Telif hakları konusunda hem kamuoyunu hem sektörü hem de üniversite öğrencilerini bilinçlendirmek için çeşitli faaliyetlerde bulunan SETEM ikinci kez üniversite öğrencileri ve profesyonellerine yönelik bir eğitim çalışması ve senaryo yarışması düzenliyor.

 

“Benim Eserim-2” isimli proje kapsamında yer alan senaryo yarışmasının konusu “Telif Hakları” olacak. Toplumda Telif Hakları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışma sonucunda ilk üçe giren eserlerin film çekimleri SETEM tarafından gerçekleştirilecek ve ilk üç esere “Telif Haklarına Katkı Özel Plaketi” verilecek.

 

 

Yarışma için adaylar 15 Eylül 2020 gününe kadar başvuruda bulunabilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru katılım koşulları  www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com adresinden edinilebilir.

 

İletişim için: SETEM: 0212 230 15 08

Nazım Özdemir 0532 509 20 12

 

Geçen sene dereceye giren filmleri http://setem.org.tr/benim-eserim-projesinde-odul-alan-senaryolar/ linkten izleyebilirsiniz.

 

“Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanan bu projenin içeriği hiçbir surette Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)’ne aittir.”