Antalya Belediyesinin el değiştirmesi üzerine Semih Kaplanoğlu attığı bir tweet üzerinden haksız saldırı ve eleştirilere maruz kalmıştır.

Antalya Uluslararası Film Festivalinde Ulusal yarışmanın kaldırılmasına karşı tepki göstererek ilk boykot çağrısını yapan SETEM Asbaşkanı Semih Kaplanoğlu’dur.

Semih Kaplanoğlu’nun çağrısı ile toplanan Sinema Meslek Birlikleri ve Sinema Kurumları siyaset üstü bir anlayışla Antalya Film Festivalinin bu kararını boykot etmiştir ve boykot etkili olmuştur. Tüm Sinema kurumları bu olaya tanıktır.

Dürüst ve vicdanlı olunması adına kamuoyuna duyurulur.

 

                                                                                               SETEM YÖNETİM KURULU

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)’nin

9. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

 

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)’nin 9. Olağan Genel Kurulu 16/03/2019 Cumartesi günü gerçekleşti.

Geniş katılımla gerçekleşen Genel Kurul sonucu görevlendirme şu şekilde gerçekleşti:

Başkan: Mehmet Güleryüz

Asbaşkan: Semih Kaplanoğlu

Genel Sekreter: Mecit Beştepe

Sayman: Ahmet Çadırcı

Üye: Hüseyin Karabey

Sinema alanında telif hakları odaklı kurulan ilk Meslek Birliği olan SETEM 16. Yılını doldurdu. Uluslararası alanda CISAC üyesi olan SETEM, Fransa, İsviçre ve İspanya ile karşılıklı anlaşmalar imzalayarak; yönetmen ve senaryo alanında Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan’a ilk teliflerini ödemiştir.

Ayrıca SETEM, Senaryo Buluşmaları, Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Ödülleri ve  İpekyolu Film Festivali gibi birçok başarılı projeyi hayata geçirmiştir.