ŞARTNAME

 1. Yarışmaya, süresi 20 dakikayı aşmayan Kurmaca Film ve Animasyon Filmler ile süresi 45 dakikayı aşmayan Belgesel Filmler katılabilir.
  2. Yarışmaya katılacak filmler “PAL” sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.
  3. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu SETEM Akademi (www.setemakademi.com) web sayfasından sağlayabilirler.
  4. Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin SETEM Akademi etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
  5.Festivalde ön jüriyi geçen filmler, Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri tarafından belirlenecek bir internet paltformunda üyelik oluşturarak izleyici ile buluşturulacaktır.

6.Festival tanıtımı için her bir eserin en fazla 20’şer saniyelik kısa bölümünün ya da fragmanının tanıtımı amaçlı (TV, radyo, basılı yayınlar, internet v.b. ortamlarda) kullanımı yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
7. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.
8. Festivale katılmak için son başvuru tarihi 13 Ekim 2020’dir.
9. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar SETEM Akademi adresine posta ile ya da doldurmuş oldukları katılım başvuru formlarını info@setem.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 1. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir.
 2. Festivale katılan filmler önce ön elemeden geçecektir. Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Aralık ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacaktır.
 3. Uluslararası Ödüller için başvuru www.filmfreeway.com adresinden yapılmalıdır. Aynı katılımcılar ulusal yarışma için de başvurmak istiyorsa www.setemakademi.com adresindeki başvurunu formunu da doldurmaları gerekmektedir.
 4. Ayrıca yarışmaya katılan filmler arasında (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) kategorisinde ön elemden geçme koşulu aramaksızın jüri özel ödülleri verilecektir.
 5. Yurtiçi finalist yarışmacılar filmlerinde kullandıkları bir objeyi, ileride oluşturulacak müze ya da sergi için kullanılmak üzere SETEM Akademi’ye teslim edeceklerdir.