Bu yıl 8’incisi gerçekleşecek Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri Seçkisi; Ulusal kategoride Belgesel, Animasyon, Kısa Film Finalistleri, Uluslararası kategoride ise Yunanistan, İtalya, Irak, Azerbaycan ve Pakistan filmlerinden oluşan bir seçki ile online olarak izleyiciyle buluşacak. 4 Aralık ve 6 Aralık tarihilerinde 15.00, 19.00, 21.00 saatlerinde gerçekleşecek etkinlikler www.setemakademi.com adresinde kayıt yaptırarak ÜCRETSİZ olarak izlenebilecek .

4 ARALIK 2020
Saat : 15.00
Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen / Türkiye / 40′
Çerçeve / Berk Sata & Mert Sata / Türkiye / 7′
Kafeste “In The Cage” / Suat Oktay Şenocak / Türkiye / 7′ 13”
Orman Yarışı / Ali Tapan / Türkiye / 2′
The Social Family / Sinan Arslan / Türkiye / 2′
Ifigeneia: No More Tears / George Georgakopoulos / Yunanistan / 17′ 35”

Saat : 19.00
Uzun İnce Bir Yoldayım / Tuğba Kozan / Türkiye / 30′
Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye / Yavuz Akyıldız / Türkiye / 19′
Beyhude / Doğukan Hazar İskenderoğlu / Türkiye / 3′ 43”
Malfunction / Ilgın Saçan / Türkiye / 1′
Çan: Bir Termik Kasabası / Mert Harmandar / Türkiye / 17′
Wells of Hope / Lia Beltrami / İtalya / 31′

Saat : 21.00
Kanalı Beklerken / Yasin Serindere / Türkiye / 36′ 14”
Perdeler / Fırat Onar / Türkiye / 15′
İnsan! Dur 1 Dakika / Eren Bektaş / Türkiye / 3′
Sakula / Melek Dikilimustafa & Orhan Erkal / Türkiye/ 3′
Medar-ı Maişet Motoru / Kerem Evcil & Fah Kıratlı / Türkiye / 13′
Revoluon on Canvas / Ahmed Abdulhussein Majeed / Irak / 13′ 13”

6 ARALIK 2020
Saat : 15.00
Başka Vatanımız Yok / Bayram Küçük / Türkiye / 20′
Paydos / Öykü Orhan / Türkiye / 18′
Münhasır / Yeşim Tonbaz / Türkiye / 10′ 20”
Destansı Elmalar / Ali Tapan / Türkiye / 1′ 36”
Uzaklar Keşkeler ve Ömer / Ömer Dişbudak / Türkiye / 13′
Such a Sweet Life / Lala Aliyeva-Klychkova / Azerbaycan / 14′ 46”

Saat : 19.00
Seval / Ahmet Keçili / Türkiye / 17′ 15”
Şeker Gıda / Ferman Narin / Türkiye / 20′
Son / Orhan Umut Gökçek & Şeyma Kavak Gökçek / Türkiye / 13′
Non Lineer / Mert Eşberk / Türkiye / 13′
A Train Crosses the Desert / Rahul Aijaz / Pakistan / 19′ 43”

Saat : 21.00
Tülütabaklar “Ölümsüz Kahramanlar” / Yasin Öztük / Türkiye / 20′
The Needle – İğne / Ceylan Beyoğlu / Türkiye / 9′
Yalnız Değilsin / M. Mustafa Şahin / Türkiye / 15′
Yansımalar / Cengiz Dallıkavak / Türkiye / 10′ 40”
N’olacak? / Merve Tülay / Türkiye / 15′