8. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerinde

Uluslararası Bölüm Jürisi kadınlardan oluşuyor

 

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından düzenlenen

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerine Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan’dan rekor sayıda başvuru gerçekleşti.
İpek Yolu Film Ödüllerinin önemli bir kategorisi olan “Uluslararası” bölümünde ödüllerin dağıtımını Annie G. Pertan, Elâ Gürmen, Fethiye Erbay, Gülper Refiğ, Jale İncekol’dan oluşan jüri belirleyecek.

 

Arabesk (Ertem Eğilmez), Ankara Expresi  (Muzaffer Aslan) Kuşatma Altında Aşk [Ersin Pertan) Aşk-ı Memnû [Halit Refiğ] Tatlı Betüş [Atıf Yılmaz] gibi önemli projelerde çalışmış  sinemamızın deneyimli  Yapımcı ve Sanat yönetmeni Annie G. Pertan, başta Berlin, Venedik ve Montreal olmak üzere uluslararası festivallerde önemli görevler üstlenmiş olan Elâ Gürmen, İstanbul Üniversitesi Müze Yönetimi Bilim Dalı Başkanı, Kültürel Miras Alanlarının Yönetimi Ana Bilim Dalı Başkanı, Müzecilik Bölümü Başkanı ve Uluslararası Üniversite Müzeleri Birliği Platformu Başkanı (UNIMUZED) Fethiye Erbay, 2006 -2013 yıları arasında Mimar Sinan Üniversitesi  Konservatuarında Müzikoloji Bölümü Başkanlığı görevini  üstlenen ve müzik üzerine birçok  değerli çalışması bulunan  Gülper Refiğ ve “Müzikli Bir Hikaye”, “Umutlu Bir Hikaye”, “Bu İşte Bir Umut Var” isimli belgesellerin başarılı yönetmeni Jale İncekol yer alıyor.